Perşembe , 22 Şubat 2018

Yasaklı Siteler Ve Sitemdeki Videoları İzlemek İçin DNS Ayarı!

Yasaklı Siteler Ve Sitemdeki Videoları İzlemek İçin DNS Ayarı!

Bildiğimiz üzre şu sıralar internette nereye girsek mahkeme kararı ile yasaklanmıştır yazısını görüyüyoruz her tarafımız sansürle doldu kısaca bu konuda benim size basit bir yardımım olsun hem kendi sitemdemde bulunan videoları izleyebilmeniz için. Öncelikle videolarım Blip.tv den yayın veriyordu bu net ortamındaki sansüre Blip.tv de katılınca kendimce bir çözüm buldum bunuda sizlerle paylaşmak istedim iki yolla yapabiliriz birinci yolu orta seviyede bir bilgisayar kullanıcı çok rahat yapar diye umuyorum ikinci yol ise upload ettiğim dosyayı indirip çalıştırmanız olacaktır bunu net ortamında herkez yapar diye biliyorum.

Yol 1- Sabit DNS Atamak (Vermek) :

Başlat menüsünde sağ kısımda kısayol araç çubuklarının bulunduğu bölgede siyah daire ile işaretlediğim yerel ağ bağlantısı kısmına sağ tık yapıyoruz ve burada çıkan

resimde işaretlediğim ağ bağlantısını aç sekmesine tıklıyoruz ağ bağlantılarımız açılacaktır buradan Yerel Ağ Bağlantısı Yazan ağımıza Sabit DNS Atayacağız bunu yapmadan önce şöyle bir bilgi vereceğim “Eğer ismi aynı değilse yada Wireless yerel ağı kullanıyorsanız aşağıda yapacağım işlemler bu ağlarda da geçerlidir ben kablolu bir bağlantı da anlattım.” Açılan pencerede

Üstte gördüğümüz gibi sağ tık özellikler diyeceğiz ve açılan pencereden

Resimde gördüğümüz gibi İNTERNET ERİŞİM KURALLARI (TCP/IP) Yazan sekmeye tıklıyoruz ve burada sabit DNS vereceğiz.

Üstte resimde penceremizin ilk açıldığı hali bulunmakta siyah daire ile işaretlediğim yeri seçiyoruz ve alttaki boş kutuları dolduruyoruz.

Resimde gördüğümüz gibi DNS i mizi atıyoruz. Kullandığımız Google DNS Dir. Yeğlenen DNS Sunucusu : 8.8.8.8

Dİğer DNS Sunucusu : 8.8.4.4

Ve tamam diyerek pencerelerimizi kapatıyoruz.

Yol 2- Programlar DNS Atamak (Vermek) : Bu program size büyük gelmesin oldukça küçüktür neredeyse yarım MB bile yok  aşağıda linkini vereceğim. Öncelikle açıklamamı yapayım bu programı indirdiğiniz de rar dosyasından çıkartıp çift tıklamanız yeter işlemin tamamlandığına ait bir pencere gelecektir tamam demeniz yeterli olacaktır. Not : Bu program DNS sunucusunu kendisi otomatik atmaktadır. Ama GOOGLE DNS atmıyor.

DOWNLOAD / İNDİR LİNK

Comments

comments

Bir Cevap Yazın